Girls 10&U 200 FREE Relay
Girls 10&U 200 FREE Relay 1:57.15 MANSFIELD, OH
NATALIE CARROLL (10) MEG FINNERTY (10) AUDRIA GRUBBS (10) MALLORY MAHAN (10)
1 1:57.80 MANSFIELD, OH
ALYSSA STEVENS (10) CARA VOGEL (10) OLIVIA THOMPSON (10) ELLESSE LUNDE (9)
3 1:58.57 BRANDYWINE PA
NICOLE KERSTETTER (10) MEGAN KAUFFMAN (10) RACHEL HORTON (10) CAITLIN HARVEY (9)
4 1:59.01 WEST SHORE, PA
EMILY WHITTINGTON (10) STEPHANIE KINSEY (9) ADRIENNE PHILLIPS (10) LEAH GINGRICH (10)
5 2:00.04 SAGINAW, MI
AMANDA GRIERSON (10) KATHERINE GRIERSON (10) AMY BROWN (10) SARAH MARASKINE (10)
6 2:00.17 MONTCLAIR
CHRISTINA SWIERKOCKI (10) COURTNEY FIEHRO (10) MEGAN JUREWICZ (10) CARLY BIANCO (10)
7 2:00.23 GREATER ELGIN
HILARY OTTAVIANO (9) SALLY MOSELEY (10) ANNA SCHNEIDER (10) KERI SINK (9)
8 2:00.58 BURLINGTON CO, NJ
KELSEY FITZPATRICK (10) SOPHIE KENUK (10) BRINA FORVOR (10) GIANNA SALVUCCI (10)
9 2:00.78 NORTHWESTERN DUPAGE
KATIE JOHNSON (10) SARAH GALVIN (10) EMILY GNIATCZYK (9) TAYLOR ZAFIR (10)
10 2:01.61 BIRMINGHAM, MI
RICHELLE BUCKLIN (10) EVA LEHOTONEN (9) ERIN DEVOR (10) CATHERINE BENEDETTO (10)
11 2:01.67 RAPPAHANOCK, VA
SAMANTHA MORRISON (9) EMILY COOPER (10) KERI JONES (10) SUZANNAH GLAESER (10)
12 2:01.79 CAMDEN COUNTY, NJ
RHIANNON MACCONNELL (10) CASSANDRA FALLON (10) BRETT KUCHIN (10) JAMIE PLATT (9)
13 2:02.11 WINSTON-SALEM
JULIANNA PRIM (9) CAROLINE SMITH (10) KELLY ANN BAIRD (8) KATE THOMAS (10)
14 2:02.17 BOYERTOWN AREA PA
ALYSON REITMEYER (10) SARAH BENNETT (9) NIKKI HOLLENBACH (10) ANGLEA MALONEY (10)
15 2:02.42 FLUSHING, NY
MARTHA KRISTIC (10) PAULA GUZMAN (10) ELIZABETH RIVERA (10) DANIELLA HILL (10)
16 2:02.81 MEADVILLE PA
KATIE STEIDER (10) BRITTANY WHITE (10) ERIN ERDLEY (9) STEPHANIE STEIDER (10)
Girls 10&U 200 MEDLEY Relay
1 2:12.54 SOUTH SHORE QUINCY MA
ALYSSA STEVENS (10) CARA VOGEL (10) OLIVIA THOMPSON (10) ELLESSE LUNDE (9)
2 2:13.68 BOYERTOWN AREA PA
SHANNON DRAVES (9) SARA HARTMAN (10) SARAH BENNETT (9) ANGLEA MALONEY (10)
3 2:14.17 BURLINGTON CO, NJ
KELSEY FITZPATRICK (10) SOPHIE KENUK (10) BRINA FORVOR (10) GIANNA SALVUCCI (10)
4 2:14.27 MANSFIELD, OH
NATALIE CARROLL (10) MEG FINNERTY (10) AUDRIA GRUBBS (10) MALLORY MAHAN (10)
5 2:14.53 CAMDEN COUNTY, NJ
JAMIE PLATT (9) BRETT KUCHIN (10) RHIANNON MACCONNELL (10) CASSANDRA FALLON (10)
6 2:14.64 GREATER ELGIN
HANNAH CARLSON (10) ANNA SCHNEIDER (10) KERI SINK (9) HILARY OTTAVIANO (9)
7 2:14.84 CHAMBERSBURG, PA
ALISON ZELENSKY (10) J J WELLER (10) KRISTI RINES (10) ALEXANDRA LAMBERT (10)
8 2:15.46 FRANKLIN PA
MARYBETH HASTINGS (10) JESSICA LOWRY (10) KAYLA SHULL (10) CHELSEA VIRGILE (10)
9 2:16.27 RIDLEY AREA, PA
CASEY LYNCH (10) KRISTIN WEIR (10) DANIELLE YENTZ (10) KELLY FLEAGLE (10)
10 2:16.33 SAGINAW, MI
KATHERINE GRIERSON (10) SARAH MARASKINE (10) AMY BROWN (10) AMANDA GRIERSON (10)
11 2:16.61 NORTHWESTERN DUPAGE
SARAH GALVIN (10) KATIE JOHNSON (10) EMILY GNIATCZYK (9) TAYLOR ZAFIR (10)
12 2:16.69 BIRMINGHAM, MI
HALEY KOPMEYER (10) RICHELLE BUCKLIN (10) EVA LEHOTONEN (9) CATHERINE BENEDETTO (10)
13 2:17.46 RAPPAHANOCK, VA
EMILY COOPER (10) SUZANNAH GLAESER (10) SAMANTHA MORRISON (9) KERI JONES (10)
14 2:17.88 MONTCLAIR
MEGAN JUREWICZ (10) COURTNEY FIEHRO (10) CARLY BIANCO (10) CHRISTINA SWIERKOCKI (10)
15 2:17.92 WINSTON-SALEM
KATE THOMAS (10) ELIZABETH SYMONS (10) JULIANNA PRIM (9) CAROLINE SMITH (10)
16 2:18.06 BANGOR, ME
SORRELL CARDELLO (10) JESSICA HODSON (9) ERIN THOMAS (10) SARAH NICHOLS (10)
Girls 11-12 200 FREE Relay
1 1:43.90 BOYERTOWN AREA PA
ALEXANDRA ALLEN (12) EMILY CHRISTY (12) CAITLIN FISHER (12) TAMAR MALONEY (12)
2 1:47.34 NORTHWESTERN DUPAGE
SAMANTHA DVORAK (12) KATIE STRATTON (12) AMY FORSBERG (12) HEATHER CRABBE (12)
3 1:47.50 CAPITAL AREA
LISA PUCCI (12) BRIANNE GROVER (12) CANDACE COOPER (10) DEVON CASADONTE (12)
4 1:47.60 PHOENIXVILLE PA
RACHAEL GALE (12) DANA KELLER (11) MEGAN JUDGE (12) TARA MCADAMS (12)
5 1:48.15 LEBANON PA
WHITNEY GARNER (12) MACEY KEATH (11) KAYLA RILEY (12) JACY DYER (11)
6 1:48.23 GREATER ELGIN
MICHELLE PELKA (12) KRISTIN SKIBA (12) SHANNON DEMROW (11) ELIZABETH MILLER (11)
7 1:48.38 WILTON YMCA CT
HALEY SMITH (11) HILARY HEBRANK (12) MARIN HAWK (12) KIRA WALLACE (12)
8 1:48.42 BURLINGTON CO, NJ
MISSY KOBIELA (12) LEXIE MARAVICH (12) ELIZBETH SCHROLL (12) ALLISON VETTER (12)
9 1:48.43 STEVENS POINT AREA WI
BRITTANY FORREST (12) LAUREN GOLLA (12) ALISON REITTER (12) DANIELLE ALINCA (11)
10 1:49.34 LAKELAND HILL Y
JESSICA OWEN (12) KAILYN FINNEGAN (12) ALISHA CARRAZZA (12) KATI EGGERT (11)
11 1:49.39 LAUREL HIGHLANDS Y
BRITTANY BANKOVICH (11) RACHELLE BARRETT (12) CHELSEA GROSSER (11) HEIDI HALFHILL (12)
12 1:49.51 FLINT MI
KELLEY QUIJANO (12) LAURA LEIX (12) AMANDA CARNES (11) KAITLIN O'MARA (11)
13 1:49.94 GREENSBORO, NC
MEGAN MANESS (11) KELLEY SCHOTT (12) LEIGH THARRINGTON (12) MEG YOUNG (12)
14 1:50.18 GREATER WESTFIELD MA
KELLY HATTON (12) CAITLIN MUNNS (12) EMILY NICODEMI (12) ALEXANDRA STRZEMPKO (11)
15 1:50.19 LAKELAND HILL Y
JESSICA OWEN (12) CAITLIN BERMAN (11) HANNAH JENKINS (11) KATI EGGERT (11)
16 1:50.28 NORTHWESTERN DUPAGE
HEATHER CRABBE (12) AMY FORSBERG (12) KATIE STRATTON (12) KELSEY WEHRENBERG (12)
Girls 11-12 200 MEDLEY Relay
1 1:58.75 WILTON YMCA CT
MARIN HAWK (12) KRISTIE ANDERSON (12) DEVON D. MORAN (12) KIRA WALLACE (12)
2 1:59.10 CAPITAL AREA
KELLEY PETCAVICH (12) LISA PUCCI (12) BRIANNE GROVER (12) DEVON CASADONTE (12)
3 1:59.68 BLOOMSBURG, PA
ALLIE TROXELL (12) ANNA STORM (11) RYANN KISHBAUGH (12) CAITLYN MCCANN (12)
4 2:00.18 NORTHWESTERN DUPAGE
KATIE STRATTON (12) HEATHER CRABBE (12) AMY FORSBERG (12) LAUREN ZAFIR (12)
5 2:00.58 STEVENS POINT AREA WI
LAUREN GOLLA (12) BRITTANY FORREST (12) ALISON REITTER (12) DANIELLE ALINCA (11)
6 2:00.67 EDWARDSVILLE
CAREY BURTON (12) FRAN MOODY (12) ERIN MATTSON (12) SAMANTHA SHAW (12)
7 2:00.88 BOYERTOWN AREA PA
KAITLYN CLARK (11) SHAYNA LONGACRE (12) ALEXANDRA ALLEN (12) CAITLIN FISHER (12)
8 2:01.29 BIRMINGHAM, MI
AMY DEMALLIE (12) ELIZABETH MCCLURE (12) KATE DEMALLIE (12) SHANNON METER (12)
9 2:01.66 LAKELAND HILL Y
JESSICA OWEN (12) STEPHANIE SU (11) CHRISTINE MAHONEY (12) ALISHA CARRAZZA (12)
10 2:01.77 GRAND RAPIDS, MI
RACHAEL FOE (12) ASHLEY JASPERSE (11) ADRIENE LEVKNECHT (12) ELYSE MATHOS (12)
11 2:01.78 NORTHWESTERN DUPAGE
KATIE STRATTON (12) HEATHER CRABBE (12) JEN NUNN (12) AMY FORSBERG (12)
12 2:01.81 LAKELAND HILL Y
JESSICA OWEN (12) JESSICA YUAN (11) CHRISTINE MAHONEY (12) CAITLIN BERMAN (11)
13 2:01.84 PHOENIXVILLE PA
KATHERINE GARONE (12) RACHAEL GALE (12) JENNIFER KOPENITZ (11) MEGAN JUDGE (12)
14 2:01.99 GREATER WESTFIELD MA
KELLY HATTON (12) CAITLIN MUNNS (12) EMILY NICODEMI (12) ALEXANDRA STRZEMPKO (11)
15 2:02.18 NORTHWESTERN DUPAGE
KATIE STRATTON (12) HEATHER CRABBE (12) LAUREN ZAFIR (12) AMY FORSBERG (12)
16 2:02.80 YMCA OF ROCK REVIEW
ALLISON ZARNKE (12) ALEXIS SWEDLUND (12) KELLIE LOGTERMAN (12) LISA TRUITT (12)
Girls 13-14 200 FREE Relay
1 1:42.64 LAKELAND HILL Y
COURTNEY PISANO (13) ASHLEY FEDOR (14) MARYANN WALKER (13) JULIE KIM (14)
2 1:43.96 BLOOMSBURG, PA
KRISTIN MUSSELMAN (13) JENNA MERRILL (14) SERENA GIBNEY (13) KAILEY MORRIS (13)
3 1:44.01 WINSTON-SALEM
CARRIE KIBLER (13) MADELINE PARRA (13) NOELLE MARTIN (13) ASHLEY CLAY (13)
4 1:44.07 LAKELAND HILL Y
COURTNEY PISANO (13) ASHLEY FEDOR (14) SARAH PAPENDICK (13) MARYANN WALKER (13)
5 1:44.11 WILTON YMCA CT
HAYLEY WOLFGRUBER (14) BARBARA PENNINGTON (13) TARA SCHOEN (14) LIZ RICE (14)
6 1:44.40 BIRMINGHAM, MI
TINA DENEWETH (14) LISA HIPP (14) KATIE POPOVICH (14) MEGAN EVO (13)
7 1:44.56 BRANDYWINE PA
MORGAN CALLAWAY (13) MELISSA SHUTE (14) TRISTEN ZIEGLER (14) JACLYN KUHALA (14)
8 1:44.72 FLINT MI
CHRISTINE HAGER (14) ALICIA KEEHN (13) LEIGH KOONMEN (13) ABBY SHEGO (13)
9 1:45.78 EAST HARTFORD, CT
REBECCA KOTKIN (13) CASEY BLAKE (13) MEGAN CRAPSTER (14) LAURA CONTER (13)
10 1:46.03 LAKELAND HILL Y
MARYANN WALKER (13) ASHLEY FEDOR (14) EMMA PUTNEY (13) COURTNEY PISANO (13)
11 1:46.15 LEBANON PA
BRITTANY ROHRER (13) SAMANTHA FICHTHORN (14) SARMEH HAROUNZADEH (13) HOLLY RAPP (14)
Girls 13-14 200 MEDLEY Relay
1 1:54.19 STATE COLLEGE PA
LORI LEITZINGER (14) ASHLEY E. HENNING (14) CLARE E. ABDALL (14) STACEY E. WILD (13)
2 1:55.58 WILTON YMCA CT
HAYLEY WOLFGRUBER (14) BARBARA PENNINGTON (13) TARA SCHOEN (14) LIZ RICE (14)
3 1:56.12 BIRMINGHAM, MI
CARLY STEFFL (13) MEGAN EVO (13) TINA DENEWETH (14) KATIE POPOVICH (14)
4 1:56.60 LAKELAND HILL Y
MARYANN WALKER (13) LAUREN GRANT (13) COURTNEY PISANO (13) JULIE KIM (14)
5 1:57.16 LAKELAND HILL Y
ASHLEY FEDOR (14) LAUREN GRANT (13) COURTNEY PISANO (13) ALAYNA WATKINS (14)
6 1:57.18 EAST HARTFORD, CT
MEGAN CRAPSTER (14) KAITLIN CHEPELEFF (13) REBECCA KOTKIN (13) LAURA CONTER (13)
7 1:57.27 METUCHEN EDISON NJ
KATIE KACZKA (14) KELLY MORRIS (13) SARAH ZUKOWSKI (13) XIAO-LAN WONG (14)
8 1:57.56 BOYERTOWN AREA PA
ELIZABETH L. GEARY (14) ASHLEY KROH (14) CHEYENNE GEHMAN (14) KAYLE CLARK (14)
9 1:57.61 BLOOMSBURG, PA
KAYSE GEARHART (13) MAGGIE ALBERTSON (14) MEGAN LABUZ (14) KARA TRAVELPIECE (14)
10 1:57.64 LAKELAND HILL Y
ASHLEY FEDOR (14) LAUREN GRANT (13) JULIE KIM (14) MARYANN WALKER (13)
11 1:57.79 LAKELAND HILL Y
EMMA PUTNEY (13) LAUREN GRANT (13) KATIE O'GORMAN (13) JULIE KIM (14)
12 1:57.92 YORK COUNTY, PA
JULIE KOGUT (14) LAUREN BOTTERBUSCH (14) DANIELLE DUFEK (13) STACEY DUBRYAK (13)
13 1:58.03 PHOENIXVILLE PA
WHITNEY TRUMBO (14) ADRIANE WILTRAUT (14) JULIE MCADAMS (14) KAILEY PELTON (13)
14 1:58.20 WINSTON-SALEM
ASHLEY CLAY (13) BECCA SIMMONS (13) NOELLE MARTIN (13) CARRIE KIBLER (13)
15 1:58.32 BLUE ASH, OH
AMANDA HERD (14) KATE THEOBALD (14) NICOLE WINHUSEN (14) JILLIAN WINHUSEN (13)
16 1:58.55 SPRINGFIELD, OH
KELSEY K. COOPER (13) KATIE MCHUGH (14) JENNY RIEHLE (13) ASHLEY HUNTER (14)
Girls 15-18 200 FREE Relay
1 1:37.94 WILTON YMCA CT
NICOLE SPARKS (17) EMILY MOFFAT (17) KAKI DUDLEY (15) LORI SCHWANHOUSSER (17)
2 1:38.35 BURLINGTON CO, NJ
LAURA BAROLIN (14) KALEENA LAPUTKA (15) CATHY GRMAN (16) CATHERINE KOZODZEY (16)
3 1:39.27 LEBANON PA
DANA CHARLES (16) MARSENA VRANESIC (17) SIRAE RILEY (15) NARGUS HAROUNZADEH (16)
4 1:40.43 BOISE FAMILY ID
DANIELLE KONST (15) LAURA ARJONA (15) SARA AFONG (16) JENNY GROVER (17)
5 1:40.56 FLUSHING, NY
MARIA DELLAGIOVANNA (15) JELENA KRISTIC (17) MICHAELA RESTIVO (16) STEFANIE GERBER (16)
6 1:41.16 KENNETT AREA, PA
DANA MCCREARY (13) LAUREN IRRGANG (17) JILL HECK (14) KIM LINSENMANN (16)
6 1:41.16 NORTHWESTERN DUPAGE
SHANNON MILLER (17) MONICA KRISMAN (17) KARLA BAILEY (17) JANINE WESTBERG (14)
8 1:43.33 MONTCLAIR
SUSANNAH KNOX (16) JESSICA LENNON (16) LAURA FABIANO (15) JACKIE FEINTHEL (17)
9 1:44.43 METUCHEN EDISON NJ
KENDRA KENNEDY (16) LAUREN REED (16) REGINA RUSH (15) LINDSAY RADER (16)
10 1:44.49 LAKELAND HILL Y
MEGGAN COOK (16) JUSTINE KENIA (16) JESSICA STAPLE (16) ERIN VANDERBERG (17)
Girls 15-18 400 FREE Relay
1 3:30.69 WILTON YMCA CT
LORI SCHWANHOUSSER (17) NICOLE SPARKS (17) KAKI DUDLEY (15) EMILY MOFFAT (17)
2 3:35.11 STATE COLLEGE PA
LAURA KEPHART (17) COURTNEY BUDD (17) ERICA WILD (16) ELIZABETH WHITTAM (17)
3 3:35.28 NORTHWESTERN DUPAGE
MONICA KRISMAN (17) JANINE WESTBERG (14) LYDIA SMIRNIOTIS (16) KARLA BAILEY (17)
4 3:37.52 BURLINGTON CO, NJ
LAURA BAROLIN (14) CATHERINE KOZODZEY (16) CATHY GRMAN (16) KALEENA LAPUTKA (15)
5 3:38.03 BIRMINGHAM, MI
MEGAN EVO (13) AMANDA JOHNSON (15) EMILY TIMLIN (15) KATHLEEN MOYER (15)
6 3:38.26 BLOOMSBURG, PA
JENNY MOERSCHBACHER (18) JESSICA STEPHENS (15) AMANDA SCHENO (16) COURTNEY STANCHOCK (17)
7 3:39.46 BOISE FAMILY ID
DANIELLE KONST (15) LAURA ARJONA (15) SARA AFONG (16) JENNY GROVER (17)
8 3:39.70 FLUSHING, NY
MARIA DELLAGIOVANNA (15) LAUREN KATZ (17) MICHAELA RESTIVO (16) STEFANIE GERBER (16)
9 3:40.15 FLINT MI
ELIZABETH KORSEDAL (17) ELAINE SHALLA (15) MARLANA VERBECK (17) CRYSTAL SPAULDING (17)
10 3:40.48 HAMILTON AREA NJ
TARA ERWIN (15) LAUREN PRUTOW (15) ANDREA SWANEY (16) ALEXANDRA FOSTER (15)
11 3:41.53 LEBANON PA
MARSENA VRANESIC (17) KRYSTINA PERKINS (16) NARGUS HAROUNZADEH (16) SIRAE RILEY (15)
12 3:42.29 MEADVILLE PA
CAROLYN RONCOLATO (17) LESLIE BAILEY (15) JESSICA ZIMMER (16) LIZ BARBA (16)
13 3:43.26 WEST SHORE, PA
LIANE BIANCO (16) LIZ MUITSKY (15) JESSICA NONEMAKER (16) ALYSSA TORAN (15)
14 3:44.06 NORTHWESTERN DUPAGE
LYDIA SMIRNIOTIS (16) MONICA KRISMAN (17) SHANNON MILLER (17) KARLA BAILEY (17)
15 3:44.41 MONTCLAIR
SUSANNAH KNOX (16) JESSICA LENNON (16) JACKIE FEINTHEL (17) LAURA FABIANO (15)
16 3:44.91 PHOENIXVILLE PA
SARAH KARPOWICZ (17) EMILY HARDY (17) KATE GORDON (15) LAURA MCVEY (17)
Girls 15-18 200 MEDLEY Relay
1 1:48.51 BOISE FAMILY ID
CARA FADEL (16) TESSA GREEGOR (18) LAURA ARJONA (15) JENNY GROVER (17)
2 1:48.72 NORTHWESTERN DUPAGE
MONICA KRISMAN (17) KARLA BAILEY (17) CHRISTY OLIN (17) SHANNON MILLER (17)
3 1:49.11 BIRMINGHAM, MI
TINA DENEWETH (14) MEGAN EVO (13) AMANDA JOHNSON (15) KATHLEEN MOYER (15)
4 1:49.52 BLOOMSBURG, PA
JENNY MOERSCHBACHER (18) COURTNEY STANCHOCK (17) LIZ BYRON (16) JESSICA STEPHENS (15)
5 1:50.26 BURLINGTON CO, NJ
JULIE MITCHELL (15) ALLISON AUGSTYN (16) KALEENA LAPUTKA (15) LAURA BAROLIN (14)
6 1:50.52 FLUSHING, NY
CHRISTIE J. TOMM (17) JELENA KRISTIC (17) LAUREN KATZ (17) STEFANIE GERBER (16)
7 1:51.15 FLINT MI
KATRINA SWEEZEA (17) CRYSTAL SPAULDING (17) ELIZABETH KORSEDAL (17) MARLANA VERBECK (17)
8 1:51.27 WILTON YMCA CT
LAUREN KALATA (16) SHANNON DUGGAN (17) KAITLIN MOUGHTY (15) LORI SCHWANHOUSSER (17)
9 1:51.57 METUCHEN EDISON NJ
KENDRA KENNEDY (16) RYAN PATTERSON (16) LAUREN REED (16) REGINA RUSH (15)
10 1:52.26 NORTHWESTERN DUPAGE
MONICA KRISMAN (17) KARLA BAILEY (17) CHRISTY OLIN (17) SHANNON MILLER (17)
11 1:52.59 LEBANON PA
DANA CHARLES (16) CRYSTAL LOTIER (17) MARSENA VRANESIC (17) NARGUS HAROUNZADEH (16)
12 1:52.88 HAMILTON AREA NJ
STEPHANIE KRAML (16) ERIN DEVLIN (14) ANDREA SWANEY (16) ALEXANDRA FOSTER (15)
13 1:53.21 KENNETT AREA, PA
WHITNEY SEVERINO (17) LAUREN SCHWEITZER (15) DANA MCCREARY (13) KIM LINSENMANN (16)
14 1:53.80 SOUTH SHORE QUINCY MA
KRISTA NYLEN (15) MELISSA WHITE (15) KAITLYN MCDONOUGH (16) KATE O'BRIEN (15)
15 1:53.81 MONTCLAIR
LAURA FABIANO (15) ELIZABETH KRALJIC (16) SUSANNAH KNOX (16) JACKIE FEINTHEL (17)
16 1:54.01 NORTHWESTERN DUPAGE
MONICA KRISMAN (17) KARLA BAILEY (17) CHRISTY OLIN (17) SHANNON MILLER (17)
Girls 15-18 400 MEDLEY Relay
1 3:54.25 NORTHWESTERN DUPAGE
MONICA KRISMAN (17) KARLA BAILEY (17) CHRISTY OLIN (17) JANINE WESTBERG (14)
2 3:55.82 BOISE FAMILY ID
CARA FADEL (16) TESSA GREEGOR (18) LAURA ARJONA (15) JENNY GROVER (17)
3 3:57.10 WINSTON-SALEM
BRITTANY JOHNSON (15) LAUREN TOWER (17) NICOLE DEERING (16) CATHERINE PARKS (18)
4 3:58.43 FLUSHING, NY
CHRISTIE J. TOMM (17) JELENA KRISTIC (17) LAUREN KATZ (17) STEFANIE GERBER (16)
5 4:01.64 WILTON YMCA CT
LAUREN KALATA (16) SHANNON DUGGAN (17) LAUREN TAFT (17) LORI SCHWANHOUSSER (17)
6 4:02.45 BLOOMSBURG, PA
KATIE ZENYUH (16) JAMIE FLICK (17) DANA MARININ (17) LIZ BYRON (16)
7 4:02.80 HAMILTON AREA NJ
STEPHANIE KRAML (16) ERIN DEVLIN (14) ANDREA SWANEY (16) ALEXANDRA FOSTER (15)
8 4:04.28 MONTCLAIR
LAURA FABIANO (15) ELIZABETH KRALJIC (16) SUSANNAH KNOX (16) JACKIE FEINTHEL (17)
9 4:05.10 WEST SHORE, PA
SUSAN DUKE (17) ALLISON STINE (15) LIANE BIANCO (16) SARAH FISHER (16)
10 4:05.87 BURLINGTON CO, NJ
JULIE MITCHELL (15) ALLISON AUGSTYN (16) KALEENA LAPUTKA (15) CATHERINE KOZODZEY (16)
11 4:06.76 NORTHWESTERN DUPAGE
SHANNON MILLER (17) KARLA BAILEY (17) CHRISTY OLIN (17) MONICA KRISMAN (17)
12 4:07.35 PHOENIXVILLE PA
COLLEEN BRADY (15) LARUREN KELLER (17) LAURA MCVEY (17) KATE GORDON (15)
13 4:08.50 SOUTH SHORE QUINCY MA
KRISTA NYLEN (15) MELISSA WHITE (15) KAITLYN MCDONOUGH (16) KATE O'BRIEN (15)
14 4:09.35 LEBANON PA
CRYSTAL LOTIER (17) DANA CHARLES (16) MARSENA VRANESIC (17) HOLLY KALBACH (16)
15 4:10.56 BOYERTOWN AREA PA
CASEY CENTRELLA (15) LESLIE MOATZ (17) JENNIFER FEENSTRA (16) JULIE STEELE (16)
16 4:10.95 PHOENIXVILLE PA
COLLEEN BRADY (15) LARUREN KELLER (17) LAURA MCVEY (17) SARAH KARPOWICZ (17)
Boys 10&U 200 FREE Relay
1 1:54.13 BIRMINGHAM, MI
PAUL COLLINS (10) JAMES BRABBINS (10) MORGAN PRIESTLY (10) ROBERT LEHTONEN (10)
2 1:57.27 WILTON YMCA CT
GREG PELTON (10) JULLIAN LUI (10) BRENDAN DEVENEY (9) STUART AINSWORTH (10)
3 1:58.32 CAPITAL AREA
CHRIS ROBINSON (9) JOHN MORTON (10) MITCH TROTTER (10) JONATHAN MOLNAR (10)
4 1:59.61 WESTERN MONMOUTH COUNTY
RYAN HARVEY (9) STEPHEN FOX (10) MARTIN HARM (10) ANDREW ROBINSON (10)
5 1:59.97 FLUSHING, NY
JUSTIN NG (9) KENNY KIM (9) ONE JUNE CHANG (9) TIMOTHY NAM (10)
6 2:00.43 SOMERSET VALLEY, HILLSBOROUGH
BRIAN GIACOPELLI (9) AUSTIN STEEL (10) BRIAN STIRLING (10) JEFFREY STIRLING (10)
7 2:00.48 NORTHWESTERN DUPAGE
DAN DORAN (10) KEVIN COLE (10) KEVIN MINIC (9) BRAIN SIVAK (10)
8 2:00.89 BURLINGTON CO, NJ
DANNY SARGENT (10) MATT POWER (9) JIMMY COLEMAN (10) MIKE WATERHOUSE (10)
9 2:02.06 EAST HARTFORD, CT
ERIC RESS (10) SAMUEL BRADLEY (10) SAMUEL MORGAN (9) BRENDIN BEAULIEU-JONES (9)
10 2:03.33 SPRINGFIELD, OH
BRENT HITCHCOCK (10) PATRICK MCHUGH (10) GARRETT PRINGLE (9) CHRISTIAN GARLOCK (8)
Boys 10&U 200 MEDLEY Relay
1 2:10.79 BIRMINGHAM, MI
JAMES BRABBINS (10) BRIAN BURGOYNE (10) MORGAN PRIESTLY (10) ROBERT LEHTONEN (10)
2 2:12.34 BURLINGTON CO, NJ
DANNY SARGENT (10) MATT POWER (9) MIKE REBUCK (10) MIKE WATERHOUSE (10)
3 2:14.40 WESTERN MONMOUTH COUNTY
STEPHEN FOX (10) RYAN HARVEY (9) MARTIN HARM (10) CHARLES SMITH (10)
4 2:15.11 EAST HARTFORD, CT
ERIC RESS (10) SAMUEL BRADLEY (10) BRENDIN BEAULIEU-JONES (9) SAMUEL MORGAN (9)
5 2:15.83 WILTON YMCA CT
GREG PELTON (10) BRENDAN DEVENEY (9) CONNOR LUI (8) ANDREW WOLFF (10)
6 2:17.00 POTTSTOWN PA
TAYLOR BOETTGER (10) ALEX CUSHMAN (10) TIMMY RYAN (9) MITCHELL SCHERER (10)
7 2:17.13 HAZLETON, PA
GRANT ROWLANDS (10) RYAN CHESLER (10) SCOTT MCCANN (9) TIM BORNEISEN (10)
8 2:17.73 NORTHWESTERN DUPAGE
DAN DORAN (10) KEVIN COLE (10) KEVIN MINIC (9) FOSNOT BROOKS (9)
9 2:18.04 LAKELAND HILL Y
CHARLEY WANG (10) DANIEL PULITANO (10) BEN CHANG (10) KURT KIRKMAN (10)
10 2:18.50 FLUSHING, NY
JUSTIN NG (9) KENNY KIM (9) ONE JUNE CHANG (9) TIMOTHY NAM (10)
11 2:18.56 CAPITAL AREA
CHRIS ROBINSON (9) JOHN MORTON (10) MITCH TROTTER (10) JONATHAN MOLNAR (10)
12 2:18.97 YORK COUNTY, PA
BRIAN STRATHMEYER (9) DAN ZORTMAN (10) CAMERON DESIMONE (9) SCOTT WANDEL (10)
13 2:20.11 BLOOMSBURG, PA
ROBERT ALBERTSON (10) JOE GENTLE (10) DAVID ALBERTSON (10) CHAD LEE (9)
Boys 11-12 200 FREE Relay
1 1:39.90 FLUSHING, NY
MICHAEL PARK (12) GREGORY PFEIFER (12) PAUL PAYABYAB (12) KEVIN KIM (12)
2 1:44.66 BIRMINGHAM, MI
DUSTY GREENBURY (11) MARK SHEPPELL (12) COLLIN BROSKO (12) SCOTT BEALS (12)
3 1:44.99 WINSTON-SALEM
DANIEL BASLER (11) TYLER BEAL (12) CAMERON DEAN (11) KYLE JONES (12)
4 1:45.49 MANSFIELD, OH
ANDY HOLTZAPPEL (12) SEAN MCGRAW (12) TAYLOR SMITH (12) TIM MONTAGUE (11)
5 1:45.58 SOMERSET VALLEY, HILLSBOROUGH
JOHN VIRACK (12) JOHN BENIGNO (12) ANDREW FRANK (12) JOSHUA GONZALEZ (12)
6 1:45.72 EAST HARTFORD, CT
DANIEL REMIGINO (12) ERIC JACKWIN (11) KEVIN MCKEOWN (11) JAMES FRANCIS (11)
7 1:45.98 JOHNSTOWN, PA
JONATHAN KOFMEHL (11) KIERAN LAYTON (12) DREW SOISSON (12) RYAN THIEL (12)
8 1:46.64 BURLINGTON CO, NJ
GRANT ZIEGLER (12) DAVID BRENNAN (12) JUSTIN BREEN (12) ALEX SOULT (12)
9 1:47.51 SOMERSET VALLEY, HILLSBOROUGH
SEAN DOWNEY (12) PATRICK KUEHNE (11) RYAN CONFROY (12) DREW TALARICK (11)
10 1:48.19 YORK COUNTY, PA
NATE HAKE (12) DAN RUPPERT (12) EMMANUEL MYERS (11) JOHN WANDEL (12)
11 1:48.27 BATH AREA FAMILY ME
LUKE TRAFTON (12) JEFF SOREIDE (12) SPENCER HALLOWELL (12) MATT JOHNSON (12)
12 1:49.13 CENTRAL VIRGINIA VA
JARROD ROBINSON (12) CHASE MCBRATNEY (12) RYAN V. MURPHY (12) TAYLER JOHNSON (12)
13 1:49.64 MCGAW IL
TIM SILKAITIS (12) TIM FODOR (12) SHAFFER SIEGEL (11) BEN TERRY (12)
14 1:49.99 KENNETT AREA, PA
KEN MCCORMICK (11) MARK PARKER (12) MILES SCOTT (12) RYAN MALIN (12)
15 1:50.31 WILTON YMCA CT
ADAM TAFT (11) GLENN KALATA (12) STUART AINSWORTH (10) ANDREW ALTMAN (11)
16 1:51.63 CAPITAL AREA
NICHOLAS SCHAUER (12) TYLER HEALY (12) GARRISON GLAVICH (12) SETH LISTON (11)
Boys 11-12 200 MEDLEY Relay
1 1:53.67 FLUSHING, NY
MICHAEL PARK (12) GREGORY PFEIFER (12) PAUL PAYABYAB (12) KEVIN KIM (12)
2 1:58.07 SOMERSET VALLEY, HILLSBOROUGH
JAMES VANBIERVLIET (12) PETER COLE (12) SEAN DOWNEY (12) DREW TALARICK (11)
3 2:00.04 WINSTON-SALEM
KYLE JONES (12) DANIEL BASLER (11) TYLER BEAL (12) CAMERON DEAN (11)
4 2:00.21 SOMERSET VALLEY, HILLSBOROUGH
JOHN BENIGNO (12) DOUG PUNG (12) ANDREW FRANK (12) JOSHUA GONZALEZ (12)
5 2:00.34 BURLINGTON CO, NJ
ANTHONY TRAINI (12) GRANT ZIEGLER (12) ALEX SOULT (12) DAVID BRENNAN (12)
6 2:01.27 MANSFIELD, OH
TAYLOR SMITH (12) ANDY HOLTZAPPEL (12) SEAN MCGRAW (12) TIM MONTAGUE (11)
7 2:01.52 BATH AREA FAMILY ME
SPENCER HALLOWELL (12) JEFF SOREIDE (12) LUKE TRAFTON (12) MATT JOHNSON (12)
8 2:01.72 BIRMINGHAM, MI
SCOTT BEALS (12) DUSTY GREENBURY (11) ALEX TYLER (11) COLLIN BROSKO (12)
9 2:02.10 EAST HARTFORD, CT
ERIC JACKWIN (11) KEVIN MCKEOWN (11) JAMES FRANCIS (11) DANIEL REMIGINO (12)
10 2:02.30 WILTON YMCA CT
ADAM TAFT (11) STUART AINSWORTH (10) GLENN KALATA (12) ANDREW ALTMAN (11)
11 2:02.51 GRAND RAPIDS, MI
DREW MONKS (12) JEFF PORTH (12) DOUG NEAT (11) BRENT ROSENDALL (12)
12 2:03.35 RAPPAHANOCK, VA
NICHOLAS LLOYD (12) BEN GILLETTE (12) CHRIS HILL (12) ADAM CALLOWAY (12)
13 2:03.80 KENNETT AREA, PA
LOUIS PORTER (12) MATT DELLOBUONO (11) KEN MCCORMICK (11) RYAN MALIN (12)
14 2:03.81 WEST SHORE, PA
JOHN W. ROBRITZ (11) SAM GOLDSMITH (11) WILLIAM GONE (12) MATTHEW HERSHEY (11)
15 2:04.02 HUNTERDON COUNTY NJ
NICK WALULIK (11) RUSTY CROSBY (12) ETHAN GROSSMAN (12) ETHAN STEINBERY (11)
16 2:04.04 WESTFIELD NJ
MICHAEL FRAGNA (12) SEAN HAGER (12) LUKE BARAN (12) KLYE MURRAY (12)
Boys 13-14 200 FREE Relay
1 1:33.59 FLINT MI
ANDREW SUNDE (14) MICHAEL BEER (14) JIMMY SPAULDING (14) STEVEN BOWLING (14)
2 1:33.88 LAKELAND HILL Y
NATE RICCITELLI (14) JASON AZARES (14) ADAM PAPENDICK (14) JOE SCALA (13)
3 1:33.91 BIRMINGHAM, MI
DAN PRIESTLY (13) WILLIAM LEBIEDZ (14) JOSH BRABBINS (14) JOHN HENRY BERG (14)
4 1:34.75 CENTRAL VIRGINIA VA
REID WODICKA (14) SCOTT THACKER (13) BRANDON TERRY (14) KIP ABBOTT (14)
5 1:35.34 KENNETT AREA, PA
MARK OZIMEK (14) DAN FREAS (14) BRYAN BRUMBAUGH (13) GEORGE BENNITT (14)
6 1:35.39 EASTSIDE ERIE PA
BILLY BAUMAN (13) MILES RISH (13) PHILIP TORCHIO (13) LOGAN SCHOFIELD (14)
7 1:35.71 LAKELAND HILL Y
NATE RICCITELLI (14) JAMES WHICHARD (14) JOE SCALA (13) ADAM PAPENDICK (14)
8 1:36.88 WILTON YMCA CT
MATT MANONI (13) DAVID LEBOVITZ (14) DAN MEYER (14) JEFFREY SUDBURY (14)
9 1:36.90 MEADVILLE PA
PIERCE COPPELL (14) CHRISTOPHER FRISINA (14) TIMMY WHITBECK (13) DANNY WILLIAMS (14)
10 1:37.65 LAKELAND HILL Y
JASON AZARES (14) JAMES WHICHARD (14) AUTHUR WALKER (13) ADAM PAPENDICK (14)
11 1:37.74 MONTCLAIR
ANDREW KYREJKO (13) ANDREW FURBERT (13) CALWORTH KOPPEL (13) JORDAN FOWLER (14)
12 1:38.58 RIDLEY AREA, PA
JOHN WORTHINGTON (14) MATT KEELER (14) PATRICK FEELY (14) JACK COOK (14)
13 1:38.60 BOISE FAMILY ID
TYLER MORGAN (14) KYLER MARTZ (14) CALE SMITH (14) NHA BAO (14)
14 1:38.75 BOYERTOWN AREA PA
JOSH HOLLINGER (13) RYAN BERGER (13) MICHAEL INGRAM (13) ALEX NICONOVICH (14)
15 1:39.21 BLOOMSBURG, PA
CALEB THOMAS (13) ZACH SMITH (13) TOMMY TALTY (13) GARRICK BERBERICH (14)
16 1:39.68 DOOR COUNTY, WI
SHANE ELIASON (14) DENNIS KNIPFER (13) CHRIS RICHARD (13) KEVIN CAMPBELL (13)
Boys 13-14 200 MEDLEY Relay
1 1:43.71 WEST SHORE, PA
ALEX GOLDSMITH (14) JOSH BARR (14) MARK PHILLIPS (13) BRAD GORTER (14)
2 1:44.59 LEBANON PA
JORDAN CHARLES (14) BRIAN KREIDER (13) CHRISTOPHER MILLER (13) ANDREW HULME (14)
3 1:46.48 STATE COLLEGE PA
ANDY WHITTAM (13) JOHN WALKER (14) DAMIAN MCINTYRE (14) JOHN GODWIN (14)
4 1:46.67 FLINT MI
STEVEN BOWLING (14) ANDREW SUNDE (14) MATTHEW LEIX (14) MICHAEL BEER (14)
5 1:46.86 EASTSIDE ERIE PA
BILLY BAUMAN (13) MILES RISH (13) LOGAN SCHOFIELD (14) PHILIP TORCHIO (13)
6 1:47.72 CENTRAL VIRGINIA VA
BRANDON TERRY (14) SCOTT THACKER (13) COLEMAN WOMBWELL (13) KIP ABBOTT (14)
7 1:47.99 BLOOMSBURG, PA
TRAVIS KROPP (14) DANIEL SKORSKI (14) T J STORM (14) CALEB THOMAS (13)
8 1:48.14 BIRMINGHAM, MI
DAN PRIESTLY (13) WILLIAM LEBIEDZ (14) JOHN HENRY BERG (14) JOSH BRABBINS (14)
9 1:48.80 BOISE FAMILY ID
SEAN STEVENS (14) CALE SMITH (14) TYLER MORGAN (14) NHA BAO (14)
10 1:48.81 MONTCLAIR
MATTHEW BIALKO (13) ANDREW FURBERT (13) ANDREW KYREJKO (13) MICHAEL BIALKO (13)
11 1:49.35 BOYERTOWN AREA PA
JOSH HOLLINGER (13) RYAN BERGER (13) RYAN WRIGHT (13) ALEX NICONOVICH (14)
12 1:49.61 KENNETT AREA, PA
MARK OZIMEK (14) DAN FREAS (14) MATT DELLOBUONO (11) GEORGE BENNITT (14)
13 1:49.90 LAKELAND HILL Y
AUTHUR WALKER (13) KENNY HARRISON (14) JASON AZARES (14) ADAM PAPENDICK (14)
14 1:50.01 RIDLEY AREA, PA
JACK COOK (14) JOHN WORTHINGTON (14) PATRICK FEELY (14) SHAWN MCDEVITT (14)
15 1:50.62 SOUTH SHORE QUINCY MA
DREW PALMIERI (14) PATRICK REAMS (13) RICH DROSER (14) RICH MCDONALD (13)
16 1:50.80 WESTERN FAMILY, MD
DANIEL RICKETTS (13) ERIC CULLEN (14) CHRIS HAPPEL (13) MATTHEW FEDDERLY (14)
Boys 15-18 200 FREE Relay
1 1:26.36 GRAND RAPIDS, MI
SCOTT WEIR (17) MIKE GUSTAFSON (17) RYAN KNARR (18) KYLE CANNON (17)
2 1:26.93 BIRMINGHAM, MI
DAN PRIESTLY (13) BRIAN O'ROURKE (17) CHRISTIAN GROTH (18) ANDREW KURTZ (17)
3 1:27.81 BOISE FAMILY ID
ANDY PRESSMAN (16) MATT WEVER (17) SAM MASSON (16) MARK TATE (18)
4 1:28.09 WINSTON-SALEM
BRIAN WOOD (17) GREG IMBODEN (16) RYAN COGDILL (17) BEN HUMPHREY (17)
5 1:28.10 RARITAN VALLEY, NJ
JACK JASKOWSKI (18) KYLE KING (15) CHRIS MARTINETTI (16) MARK RYNONE (15)
6 1:28.39 WILTON YMCA CT
KANE KUNST (17) CHRISTIAN WOLFGRUBER (16) CHRIS PEREZ (17) DANNY DIETTE (17)
7 1:28.84 JOHNSTOWN, PA
MICHAEL SMITH (17) CHRIS MALEC (16) NATHAN HORRELL (16) JORDAN GRADOS (16)
8 1:29.03 BLUE ASH, OH
MAX LEASSNER (17) QUINTIN NEUBAUER (17) BEN FERGUSON (17) JOHN STONEBURNER (16)
9 1:29.16 LA CROSSE WI
CARL CALHOUN (17) ERICK RUNNING (17) BEN GILL (16) ALEX ANDERSON (17)
10 1:29.46 SPRINGFIELD, OH
ANDY GILLESPIE (16) BRAD WAGNER (17) ANDY SWONGER (17) CHAD MARTIN (17)
11 1:29.67 CAPITAL AREA
BRIAN JULICH (16) GREG LISTON (16) ADAM SCHAUER (15) JOE HOUCHIN (15)
12 1:29.68 NORTHWESTERN DUPAGE
SCOTT ROBSON (16) ERIC STANCZYK (16) WILLIAM GREEN (17) BRAD SZWEDA (17)
13 1:29.87 KENNETT AREA, PA
MIKE BAYER (17) TOM D SALVATORE (18) MATT MCMULLAN (16) DAN FREAS (14)
14 1:29.94 FLUSHING, NY
MATTHEW CASTILLO (17) JOHN CONCIATORI (17) MICHAEL D'ANNUNZIO (17) JOE MAMMANO (17)
15 1:30.04 BURLINGTON CO, NJ
NICK SAUNDERS (16) KYLE KLIMAS (17) DILLON GREY (15) ALEX JOCHYM (17)
16 1:30.49 GREENSBORO, NC
DANIEL CHAMBLEE (16) STEPHEN DAGENHART (17) REED EVANS (17) CHRIS HILLIARD (18)
16 1:30.49 MANSFIELD, OH
JIM BERGER (16) JOHN HENIKMAN (18) TODD HOSTUTLER (18) TOMMY LIU (18)
Boys 15-18 400 FREE Relay
1 3:10.96 BOISE FAMILY ID
MATT WEVER (17) SAM MASSON (16) BLAKE COPPLE (15) MARK TATE (18)
2 3:11.69 NORTHWESTERN DUPAGE
SCOTT ROBSON (16) ERIC STANCZYK (16) WILLIAM GREEN (17) BRAD SZWEDA (17)
3 3:11.95 WILTON YMCA CT
CHRISTIAN WOLFGRUBER (16) KANE KUNST (17) CHRIS PEREZ (17) DANNY DIETTE (17)
4 3:12.11 BLUE ASH, OH
JOHN STONEBURNER (16) QUINTIN NEUBAUER (17) BEN FERGUSON (17) MAX LEASSNER (17)
5 3:12.63 BIRMINGHAM, MI
BRIAN O'ROURKE (17) ANDREW KURTZ (17) DAN PRIESTLY (13) CHRISTIAN GROTH (18)
6 3:13.94 WINSTON-SALEM
RYAN COGDILL (17) BEN HUMPHREY (17) BRIAN WOOD (17) GREG IMBODEN (16)
7 3:13.96 GRAND RAPIDS, MI
RYAN KNARR (18) SCOTT WEIR (17) KYLE CANNON (17) ERIK WILLIAMS (15)
8 3:15.42 FLUSHING, NY
JOHN CONCIATORI (17) JOE MAMMANO (17) MICHAEL D'ANNUNZIO (17) MATTHEW CASTILLO (17)
9 3:15.63 JOHNSTOWN, PA
MICHAEL SMITH (17) CHRIS MALEC (16) NATHAN HORRELL (16) JORDAN GRADOS (16)
10 3:16.14 LAKELAND HILL Y
CHRIS COOPER (18) MICHAEL CORDES (15) GARY GRANT (15) RYAN MCCRUDDEN (17)
11 3:17.10 STATE COLLEGE PA
MATT SAVERINO (16) JOE PALCHAK (17) JOHN DOLORENZO (16) MIKE BROWN (16)
12 3:18.21 HAMILTON AREA NJ
ROBERT DESANDRE (18) CHRIS FAUBELL (15) BRYAN WELSH (17) NATHAN TOROK (15)
13 3:18.34 SPRINGFIELD, OH
BRAD WAGNER (17) ANDY GILLESPIE (16) ANDY SWONGER (17) CHAD MARTIN (17)
14 3:18.47 FLINT MI
TATSU OSADA (17) ERIC GRIGGS (15) DAVID ANDERSON (18) TAD LIPPINCOTT (18)
15 3:18.59 RARITAN VALLEY, NJ
KYLE KING (15) JACK JASKOWSKI (18) MARK RYNONE (15) CHRIS MARTINETTI (16)
16 3:18.72 LA CROSSE WI
BEN GILL (16) ERICK RUNNING (17) CARL CALHOUN (17) ALEX ANDERSON (17)
Boys 15-18 200 MEDLEY Relay
1 1:37.15 GRAND RAPIDS, MI
SCOTT WEIR (17) KYLE CANNON (17) ERIK WILLIAMS (15) MIKE GUSTAFSON (17)
2 1:37.96 BOISE FAMILY ID
SAM MASSON (16) MARK TATE (18) MATT WEVER (17) ANDY PRESSMAN (16)
3 1:37.98 BIRMINGHAM, MI
MATT DORSCH (15) ANDREW KURTZ (17) BRIAN O'ROURKE (17) CHRISTIAN GROTH (18)
4 1:38.17 BLUE ASH, OH
MAX LEASSNER (17) JOHN STONEBURNER (16) EVAN HERDEMAN (16) QUINTIN NEUBAUER (17)
5 1:38.37 BURLINGTON CO, NJ
RYAN SHORE (15) ALEX JOCHYM (17) DILLON GREY (15) NICK SAUNDERS (16)
6 1:39.44 WILTON YMCA CT
DANNY DIETTE (17) DAVID FARINA (17) KANE KUNST (17) CHRIS PEREZ (17)
7 1:39.89 SPRINGFIELD, OH
ROBERT VAN DUESEN (17) CHRIS HUNTER (17) BRAD WAGNER (17) ANDY SWONGER (17)
8 1:40.08 WINSTON-SALEM
GREG IMBODEN (16) ROBBIE WEISZ (16) BRIAN WOOD (17) BEN HUMPHREY (17)
9 1:40.79 FLINT MI
TATSU OSADA (17) DAVID ANDERSON (18) TAD LIPPINCOTT (18) ERIC GRIGGS (15)
10 1:41.30 HAMILTON AREA NJ
NATHAN TOROK (15) BRYAN WELSH (17) ROBERT DESANDRE (18) DAN STRASZYNSKI (17)
11 1:41.71 GRAND RAPIDS, MI
TYLER ADDINGTON (17) ANDREW KLIPA (17) KYLE BARRONS (15) RYAN KNARR (18)
12 1:41.77 LAKELAND HILL Y
ANDREW O'NEILL (16) MICHAEL CORDES (15) CHRIS COOPER (18) GARY GRANT (15)
13 1:41.85 LA CROSSE WI
ERICK RUNNING (17) ALEX ANDERSON (17) ADAM STUHR (17) BEN GILL (16)
14 1:41.96 RACINE WI
CHRIS LASHLEY (16) CRAIG LASHLEY (17) DANNY MACDONALD (15) DANNY NEUMANN (17)
15 1:42.28 KENNETT AREA, PA
MATT MCMULLAN (16) DAN FREAS (14) TOM D SALVATORE (18) MIKE BAYER (17)
16 1:42.43 CENTRAL VIRGINIA VA
MARK MURPHY (16) RYAN CURE (17) REID MADDEN (15) STUART FRANKFORT (15)
Boys 15-18 400 MEDLEY Relay
1 3:30.95 GRAND RAPIDS, MI
SCOTT WEIR (17) KYLE CANNON (17) MIKE GUSTAFSON (17) ERIK WILLIAMS (15)
2 3:31.27 LAKELAND HILL Y
ANDREW O'NEILL (16) DENNIS MARCICKIEWICZ (17) CHRIS COOPER (18) GARY GRANT (15)
3 3:32.60 LAKELAND HILL Y
ANDREW O'NEILL (16) MICHAEL CORDES (15) CHRIS COOPER (18) GARY GRANT (15)
4 3:33.65 WILTON YMCA CT
DANNY DIETTE (17) DAVID FARINA (17) KANE KUNST (17) CHRIS PEREZ (17)
5 3:35.77 BLUE ASH, OH
MAX LEASSNER (17) JOHN STONEBURNER (16) EVAN HERDEMAN (16) QUINTIN NEUBAUER (17)
6 3:36.28 BIRMINGHAM, MI
MATT DORSCH (15) ANDREW KURTZ (17) BRIAN O'ROURKE (17) CHRISTIAN GROTH (18)
7 3:37.58 BOISE FAMILY ID
SAM MASSON (16) MARK TATE (18) MATT WEVER (17) BLAKE COPPLE (15)
8 3:37.63 HAMILTON AREA NJ
NATHAN TOROK (15) BRYAN WELSH (17) ROBERT DESANDRE (18) CHRIS FAUBELL (15)
9 3:38.00 BURLINGTON CO, NJ
RYAN SHORE (15) ALEX JOCHYM (17) JASON PERSICKETTI (17) NICK SAUNDERS (16)
10 3:39.20 LAKELAND HILL Y
ANDREW O'NEILL (16) MICHAEL CORDES (15) CHRIS COOPER (18) RYAN MCCRUDDEN (17)
11 3:41.71 CAPITAL AREA
ADAM SCHAUER (15) JOE HOUCHIN (15) GREG LISTON (16) BRIAN JULICH (16)
12 3:41.76 WINSTON-SALEM
BRIAN WOOD (17) ROBBIE WEISZ (16) GREG IMBODEN (16) BEN HUMPHREY (17)
13 3:42.11 MANSFIELD, OH
TODD HOSTUTLER (18) JOHN HENIKMAN (18) TOMMY LIU (18) JIM BERGER (16)
14 3:42.32 SPRINGFIELD, OH
ROBERT VAN DUESEN (17) CHRIS HUNTER (17) BRAD WAGNER (17) ANDY SWONGER (17)
15 3:42.69 YORK COUNTY, PA
PETER WILLIAMS (16) MITCH BOYER (16) ANDREW TURKEWITZ (16) KYLE VOORHEIS (15)
16 3:43.28 RACINE WI
CRAIG LASHLEY (17) CHRIS LASHLEY (16) DANNY MACDONALD (15) DANNY NEUMANN (17)